Auktionskammaren i Vätterbygden

Auktionskammaren i Vätterbygden a organisé des ventes pendant près de 40 ans et est situé dans le centre de Jönköping. La société a été gérée pendant de nombreuses années par l’antiquaire et personnalité radio Arne Jernström. Aujourd'hui, les ventes du soir ont lieu une fois par mois et des ventes d’antiquités de qualité deux fois par an.

Les derniers articles de blog "Auktionskammaren i Vätterbygden"

Prix réalisés "Auktionskammaren i Vätterbygden "

Glasservis 40 delar "Prins"
Göran Wärff Kosta, slipad dekor, merparten signerade och etikettmärkta, höjd 7-15,5 (ett vinglas med smärre fotnagg) Auktionskammaren i Vätterbygden
Takarmatur "PH 5" Poul Henningsen
Louis Poulsen Danmark, 1900-talets andra hälft, vit, röd och blålackerad metall, höjd 30, diameter 50 Auktionskammaren i Vätterbygden
Bordslampa Kosta
signerad O. Sandberg, glas, höjd 26, skål Flygsfors, signerad Kedelv 1955, bredd 30 (2) Auktionskammaren i Vätterbygden
Salongsbord nyrenässans
träskuren dekor, hjultrissor, höjd 75, bredd 65x105 Auktionskammaren i Vätterbygden
Päls
Storlek c.a 38/40 Auktionskammaren i Vätterbygden
Auktionskammaren i Vätterbygden a 0 objets dans les catégories

Adresse et numéro de téléphone de Auktionskammaren i Vätterbygden

Auktionskammaren Vätterbygden
Lillgatan 28
554 51 Jönköping
T: 036-35 14 60, 070-4443689
info@auktionskammaren.se