Probus Auktioner

Au Grevgatan 6 à Stockholm, vous pouvez trouver Probus Auktioner, qui se spécialise dans les armes anciennes et les décorations. Les antiquités de qualité sont affichées aux ventes aux enchères deux fois par an.

En plus des armes anciennes, des coiffures et des détails d’uniformes sont vendus aux enchères. Quittenbaum

  • Suède

Les derniers articles de blog "Probus Auktioner"

Prix réalisés "Probus Auktioner "

OFFICERSSTICKERT
OFFICERSSTICKERT jugoslavisk, 1930-tal, klinga med tillverkare samt krönt dubbelörn, balja, 36,5 cm. Grip with minor damages Probus Auktioner
VÄRJA
VÄRJA 1630-40-tal, järnfäste med tumbygel och genombruten parerplåt, eneggad klinga tveeggad vid spetsen, 104 cm, klinga 88,5 cm; lindningen kompletterad under brukstid. Grip bound an old replacement Probus Auktioner
TEPPO luntlåsgevär, japanskt, lås av mässing, 135
TEPPO luntlåsgevär, japanskt, lås av mässing, 135 cm. Ramrod missing, damages 3 000 (366 €) Probus Auktioner
OFFICERSSABEL svensk, m/1893 för kavalleriet, E
OFFICERSSABEL svensk, m/1893 för kavalleriet, E Svalling, Eskilstuna, balja efter 1912, 107 cm, klinga 93 cm 2 000 (244 €) Probus Auktioner
SLAGLÅSGEVÄR dubbelpipigt, tyskt, 1800-talets
SLAGLÅSGEVÄR dubbelpipigt, tyskt, 1800-talets mitt, lås märkta CA Voges, Braunschweig, damaskerade pipor, 118 cm Probus Auktioner
Probus Auktioner a 0 objets dans les catégories

Adresse et numéro de téléphone de Probus Auktioner

Probus Auktioner
Grevgatan 6
114 53 Stockholm
T: 08 660 59 00
jmprobus@gmail.com