Les derniers articles de blog "Nyköpings Auktionsverk AB"

Prix réalisés "Nyköpings Auktionsverk AB "

MATSERVIS, 57 delar, "Helena", Rosenthal, Tyskland.
12 mattallrikar, 12 förättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 4 uppläggningsfat, 4 skålar samt en såsskål.\n\nDet har tillkommit 12 st assietter. Nyköpings Auktionsverk AB
SPEGEL, samt konsolbord, rokokostil, 1900-tal.
Förgylld spegel med höjd 97, bredd 44 cm\nKonsolbord med stenskiva, längd 56,5, bredd 21,5, höjd 66,5 cm. Nyköpings Auktionsverk AB
ÖRHÄNGEN, med stenar och pärlor, 11 par, silver, 1900-tal.
Vissa med stenar och pärlor.\nVikt 46 gram. Nyköpings Auktionsverk AB
PIEDESTAL, förgylld med stenskiva, 1900-tal.
Piedestal med svart stenskiva\nLängd och bredd 42, höjd 27 cm\nStenskivans längd och bredd 24 cm. Nyköpings Auktionsverk AB
FIGURINER, 4 st. Konstmassa, Orientaliska.
Höjd 2,5 - 6 cm. Nyköpings Auktionsverk AB
Nyköpings Auktionsverk AB a 0 objets dans les catégories

Adresse et numéro de téléphone de Nyköpings Auktionsverk AB

Nyköpings Auktionsverk AB
Nyköpings Auktionsverk AB
Nytorget 7
61138 Nyköping
+46 709498103